Akce

 

MĚSTSKÁ KNIHOVNA 

Kniha


DOPOLEDNE PRO MAMINKY S DĚTMI

V úterý 3. 4. se bude v městské knihovna jako pravidelně každé první úterý v měsíci (kromě prázdnin) konat dopoledne pro maminky s dětmi. Od 9-11 hodin budou mít (nejen) dětské oddělení knihovny pro sebe děti s jejich maminkami, příp. i babičkami, tetami (a třeba i nějakým odvážným tatínkem). Přijďte se za námi podívat. Uvaříme Vám dobrý čaj nebo kávu. Ideální je vzít si s sebou pro sebe i pro děti přezůvky :-)

 

BŘEZEN MĚSÍC ČTENÁŘŮ

aneb Ať je jaro nebo zima, v knihovně je vždycky prima

Jelikož březen je měsícem čtenářů, v období od 5. - 9. března se můžete zaregistrovat do městské knihovny na jeden rok zdarma. Platí pro ty, kteří ještě nebyli registrovaní do naší knihovny nebo od jejichž poslední návštěvy uběhly již více než dva roky.

 

V období od 5. - 9. března bude v knihovně také možnost vybrat si zdarma vyřazení knihy, které už jednou byly ve výprodeji nebo knihy darované, které se nám nehodí do fondu.

 

Těšíme se na Vaši návštěvu.

 

VSTUPENKY NA AKCE MĚSTA SLUŠOVICE

PŘÍBUZNÉ SI NEVYBÍRÁME 21. 4. 2018 - 19 hodin - Nová sokolovna ve Slušovicích - VYPRODÁNO!!!

Od čtvrtku 1. 3. od 9 hodin jsou v prodeji vstupenky na divadelní představení PŘÍBUZNÉ SI NEVYBÍRÁME - 21. 4. 2018 - 19 hodin - Nová sokolovna ve Slušovicích. Předprodej v Městské knihovně ve Slušovicích, cena vstupenky 290 Kč.

 

Hrají: Svatopluk Skopal, Martin Zahálka, Václav Vydra / Jan Čenský, Eva Janoušková, Simona Postlerová / Eva Režnarová, Jana Boušková / Lenka Skopalová, Lenka Zahradnická / Jana Pidrmanová / Malvína Pachlová, Kateřina Sedláková

(pro jistotu - lomítka znamenají možné alternace).

Na rodinném večírku se sejdou tři bratři a švagrové, které k sobě právě neplanou horoucí láskou. Oslavu dokonale okoření příchod mladé vyzývavé sekretářky. Rozmařilým způsobem vyvolá u mužů paniku a podezření u jejich manželek. Čí je to milenka?

Prosíme, připravte si částku co nejbližší požadovanému počtu vstupenek. Děkujeme.

Příbuzné si nevybírámePříbuzné si nevybíráme

 


KABELKOVÝ VELETRH 2018

  • Kabelkový veletrh Kabelkový veletrh
  • Tímto na vědomost dáváme, že se opět (a rádi) přidáváme ke sbírce kabelek, tašek, taštiček či peněženek pro Kabelkový veletrh Naděje Zlín. Pokud budete provětrávat své skříně a šatníky a budete chtít věnovat kabelku Naději Zlín, stačí je přinést do Městské knihovny ve Slušovicích v půjčovní době. Všechny sebrané kabelky budou později prodány v Městském divadle Zlín na Kabelkovém veletrhu - a z výtěžku budou zakoupeny potřebné věci - termín veletrhu a upřesnění, na co bude výtěžek použit, uvedeme později. Děkujeme za Vaši hojnou podporu v minulých ročnících. Na fotografiích můžete vidět jen část kabelek, které byly shromážděny v Městské knihovně ve Slušovicích v minulých letech. Děkujeme.Kabelkový veletrhKabelkový veletrhKabelkový veletrh
 


SBÍRKA PRO ÚTULEK PRO ZVÍŘATA V NOUZI ZLÍN

V Městské knihovně ve Slušovicích probíhá časově neomezená sbírka textilií (čisté ručníky, deky apod.), vodítek a jiných potřeb pro psy (i použitých), piškotů, pochoutek, konzerv a steliva pro kočky pro zlínský Útulek pro zvířata v nouzi. Věci, které chcete útulku darovat, noste, prosím, do městské knihovny v půjčovní době. V současné době opravdu nutně útulek potřebuje textilie pro koťátka. Za zvířátka v útulku děkujeme.
 

USKUTEČNĚNÉ AKCE V MĚSTSKÉ KNIHOVNĚ 2017

Dopoledne pro maminky s dětmi: 3. 1., 7. 2., 7. 3., 4. 4., 2. 5., 6. 6., 5. 9., 3. 10., 7. 11., 5. 12.

 

Únor: Beseda pro Klub důchodců - o knihovně a knihách

Březen: Orientace v knihovně - 6.A, 6.B, 6.C

             Beseda S Večerníčkem za pohádkou - 2 třídy MŠ Sluníčko - předškoláci

             Beseda Jak se chovat ke knihám - MŠ Sluníčko - Kuřátka, MŠ Sluníčko - Krtečci

             Beseda o Astrid Lindgrenové - 3.A, 3.B

Duben: Beseda Václav Čtvrtek - 2.A, 2.B

             Beseda Detektivní próza pro děti - 5.A, 5.B

Květen: Pasování  prváčků na čtenáře - 1.A, 1.B

             Beseda S Večerníčkem za pohádkou - MŠ Všemina

Červen: Workshop Hrajeme si s češtinou - 4.A, 4.B

             Návštěva školní družiny - ZŠ Slušovice

Červenec: Letní kreativní dílnička - výroba záložek

Srpen:   Letní kreativní dílnička - výroba záložek

Listopad: Výstava panenek v háčkovaných šatech

              Kreativní dílnička - tvoření z CD

 

 

 
 

OZNAMKY NA AKCE

Chcete-li být emailem informováni o akcích, které pořádá Město Slušovice v nové sokolovně, stačí zaslat zprávu na email knihovna.slusovice(@)cmail.cz a do předmětu uvést Oznamky. Poté Vám potvrdíme, že jste byli přidáni do databáze a budou Vám zasílány oznamky.

Pokud Vám dříve oznamky na akce chodily a nyní jste je déle neobdrželi, prosím, ozvěte se na náš email.

 

 

REZERVACE PROSTOR NOVÉ SOKOLOVNY

 

Pokud si chcete rezervovat prostory nové sokolovny pro nějakou kulturní akci, kterou pořádáte, nebo také na oslavy či svatby, volejte paní Martině Semelové  na tel. číslo 575 570 637 či mobil 777 850 498, pište na email rezervace.sokolovna(@)slusovice.cz  nebo se přijďte domluvit osobně do městské knihovny.

 

Bude s Vámi vyplněn rezervační formulář a domluví se podmínky pronájmu.

Je možné si zamluvit jak hlavní sál, tak balkon nebo zasedací místnost.