On-line katalog

  

 


 

Jak vstoupit do svého čtenářského konta?

V on-line katalogu můžete nejen vyhledávat, jaké knihy máme k dispozici v městské knihovně, ale také si prodloužit lhůtu vypůjčení knih. U čtenářů, kteří se zaregistrovali do knihovny ještě před přechodem na nový systém Verbis - po kliknutí na odkaz Můj účet nebo na odkaz Přihlásit se vpravo nahoře vyplníte do uživatelského jména Vaše číslo průkazu (pod čárovým kódem, bez poslední číslice), PIN bude při prvním přihlášení Váš rok narození. Poté si můžete zvolit vlastní heslo. Pokud své vlastní heslo zapomenete, klikněte na odkaz Zapomenuté heslo. Odkaz platí poté 20 minut.

Noví čtenáři, kteří se registrovali již do tohoto systému, měli možnost při prvním přihlášení zvolit si uživatelské jméno a heslo. Pokud toto uživatelské jméno zapomenete, nemáme možnost toto jméno vidět, není možné vygenerovat nové, pouze heslo. Doporučujeme tedy zadat číslo průkazu bez posledního čísla, viz. výše.

Když se přihlásíte do svého čtenářského konta, ihned vidíte, které knihy máte v současné době vypůjčeny a do jakého termínu je potřeba je vrátit. Je tady také možnost si tlačítkem prodloužit výpůjční lhůtu prodloužit o 31 dní. Toto je sice technicky možné také u MVS, ale u těch nebude na toto prodloužení brán zřetel. MVS lze prodloužit pouze telefonicky, emailem nebo osobně v knihovně.

U knih, které jsou rezervované nebo u knih z výměnného fondu prodloužení není možné.

V katalogu je možné si knihy také rezervovat. Pro rezervaci je potřeba mít na přihlášce uvedený Váš email. Pokud nemáte, stačí jen zároveň s rezervací oznámit Váš email v knihovně (stačí poslat email na knihovna.slusovice(@)cmail.cz). Bez tohoto není možné zjistit, z jaké emailové adresy jste nám žádost o rezervaci zaslali, a tudíž není možné Vám dát vědět, že je kniha připravena k vyzvednutí. K těmto žádostem bez uvedeného emailu nebude přihlíženo.

Nejste-li si jistí, zda máte v knihovně uveden svůj email, pak vězte, že pokud Vám chodí na email upozornění na vypršení výpůjční doby, uveden jej máte.

Jakmile budou Vámi požadované knihy k dispozici, bude Vám zaslána zpráva. Rezervované knihy budou blokovány jeden týden od zaslání upozornění.

Rezervace se ve Vašem kontu projeví až po jejím přijetí knihovnicí.

Pokud si rezervujete volné knihy s lokací skl (Sklad), budou Vám k dispozici do druhého půjčovního dne (nejsou umístěny přímo v hlavní půjčovně). Budete vyzváni k jejich vyzvednutí. Knihy s lokací vf není možné rezervovat.

 

 

Upozornění na vypršení výpůjční doby

Chcete-li dostávat emailem upozornění, že za několik dní vyprší výpůjční doba půjčených knih a časopisů, musíte mít ve svém kontu nastavenu emailovou adresu.

Pokud nemáte, stačí při příští návštěvě email doplnit do přihlášky.

Po obdržení tohoto upozornění si můžete výpůjčky prodloužit (v on-line katalogu, emailem, telefonicky či osobně) či knihy vrátit. Prodloužení knih je možné v případě, že je nikdo nemá rezervovány nebo jestliže ještě neuběhly 3 měsíce od vypůjčení.